Duyuru

 
2012-2013 Öğretim Yılı Yaz Dönemi
 
Yaz Döneminde açılan dersler
 
Untitled Document

Astronomi ve Uzay Bilimleri

Kodu

Dersin Adı

Kredisi

Öğretim Üyesi

AST 205

Bilgisayar Programlama

 (2 2 0)3

Öğr.Gör.Yahya Demircan


Biyoloji

Dersin Kodu

Dersin Adı

Dersin Kredisi

Dersi veren öğretim üyesi

BİY 424

Radyobiyoloji

(2 0 2)3

Doç.Dr. Suna CEBESOY

BİY466

İnsan Anatomisi

(2 0 0)2

Doç.Dr. Suna CEBESOY

BİY429

Moleküler Biyolojide Temel Teknikler

(2 2 0)3

Prof. Dr. Özlem OSMANAĞAOĞLU

BİY491

Prokaryot Genetiği

(2 2 0)3

Prof. Dr. Özlem OSMANAĞAOĞLU

BİY 498

Likenoloji

(2 0 2)3

Doç.Dr.Atila YILDIZ

BİY 104

Mikroteknik

(1 0 2)2

Doç. Dr. H. Nurhan BÜYÜKKARTAL

BİY 206

Bitki Morfolojisi

(2 0 0)2

Doç. Dr. H. Nurhan BÜYÜKKARTAL

BİY 418

Plankton Bilimi

(2 0 2)3

Prof. Dr. Ahmet ALTINDAĞ

BİY 489

Bitkilerde Kemotaksonomi

(2 0 2)3

Doç.Dr.Ahmet Emre YAPRAK


İstatistik

Kodu

Dersin Adı

Kredi

 Öğretim Üyesi

İST 301

Çok Değişkenli İstatistik Dağılımlar ve Sonuç Çıkarım

(4 0 0)4

Doç.Dr.Cemal Atakan

İST 303

Örnekleme

(2 2 0)3

Doç.Dr.Mehmet Yılmaz

İST 225

İstatistik I

(2 2 0)3

Prof.Dr.Fikri Öztürk


Kimya

 Kodu

Dersin Adı

Kredisi

Öğretim Üyesi

KİM 215

Fizikokimya I

(4 2 0)5

Prof.Dr.Kaan Cebesoy Emregül

KİM 216

Fizikokimya II

(4 2 0)5

Prof.Dr.Meral Şahin

KİM 219

Analitik Kimya I

(4 2 0)5

Prof.Dr.M.Abdülkadir Akay

KİM 220

Analitik Kimya II

(4 2 0)5

Prof.Dr.Zehra Durmuş

KİM 307

Anorganik Kimya I

(4 0 0)4

Yrd.Doç.Dr.Hasan Nazır

KİM 308

Anorganik Kimya II

(4 0 0)4

Yrd.Doç.Dr.Hasan Nazır

KİM 319

Biyokimya I

(4 0 0)4

Doç.Dr.Emel Emregül

KİM 320

Biyokimya II

(4 0 0)4

Doç.Dr.Emel Emregül

KİM 432

Kauçuk Kimyası

(3 0 0)3

Prof.Dr.Meral Şahin

KİM 400

Petrol Ürünleri Kimyası

(3 0 0)3

Doç.Dr.Kamran Polat

KİM 482

Endüstriyel Kimya II

(3 0 0)3

Doç.Dr.Kamran Polat

KİM 424

Atom ve Moleküler Spektroskopi

(3 0 0)3

Prof.Dr.Adnan Kenar

KİM 117

Temel Kimya

(4 2 0)5

Prof.Dr.Meral Şahin


Matematik

KODU

DERSİNADI

GR

KREDİ

ECTS
KREDİSİ

ÖĞRETİM ÜYESİ

 

 

 

 

 

 

MAT 113

Lineer Cebir I

A

(2 2 )3

6

Dr.Murat ŞAHİN

MAT 114

Lineer Cebir II

A

(2 2) 3

6

Prof.Dr.Ali Bülent EKİN

MAT 115

Soyut Matematik I

A

(2 2) 3

6

Yrd.Doç.Dr.Murat OLGUN

MAT 116

Soyut Matematik II

A

(2 2) 3

6

Doç.Dr.Şeyhmus YARDIMCI

MAT 243

Topoloji I

A

(2 2) 3

6

Doç.Dr.Erdal GÜNER

MAT 323

Nümerik Analiz I

A

(2 2) 3

6

Doç.Dr. Nuri ÖZALP

MAT 354

Diferensiyel Denklemler II

A

(2 2) 3

6

Yrd.Doç.Dr. Fatma KARAKOÇ

MAT 357

Diferensiyel Geometri I

A

(2 2) 3

6

Prof.Dr.Yusuf YAYLI

MAT 358

Diferensiyel Geometri II

A

(2 2) 3

6

Doç.Dr.Nejat EKMEKÇİ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü (I.Öğretim ve II.Öğretim), İstatistik Bölümü (I.Öğretim ve II.Öğretim)

KODU

DERSİNADI

GR

KREDİ

ECTS
KREDİSİ

DERSİN ÖĞRETİM ÜYESİ

MAT 114

Lineer Cebir II

A

(2 2 0) 3

5

Yrd.Doç.Dr.İsmail GÖK

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü

KODU

DERSİNADI

GR

KREDİ

ECTS
KREDİSİ

DERSİN ÖĞRETİM ÜYESİ

MAT 223

Diferensiyel Denklemler

A

(4 2) 5

6

Prof.Dr.Hüseyin BEREKETOĞLU

Fen Fakültesi Öğrencileri

KODU

DERSİNADI

GR

KREDİ

Ast. Böl.
ECTS
KREDİSİ

Fizik Böl.
ECTS
KREDİSİ

Gıda Müh. Böl.
ECTS
KREDİSİ

ÖĞRETİM ÜYESİ

MAT 101

Matematik I

A

(4 2) 5

8

9

5

Öğr.Gör.Çiğdem ATAKUT

Mühendislik Fakültesi Öğrencileri

KODU

DERSİNADI

GR

KREDİ

Jeofizik Müh.Böl.
ECTS
Kredisi

Jeoloji Müh.Böl.
ECTS
Kredisi

Kimya Müh.
Fizik Müh. Böl.
ECTS
KREDİSİ

DERSİN ÖĞRETİM ÜYESİ

MAT 101

Matematik I

B

(4 2) 5

        8

6

7

Prof.Dr.Elgiz BAYRAM

© 2015 Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi, Tandoğan/Ankara

(0312) 212 67 20 (pbx)     fen@ankara.edu.tr